Doradca inwestycyjny – czym się zajmuje

doradca inwestycyjnyW życiu każdego człowieka przychodzi w pewnym weku taki moment, że musi wybrać jaką ścieżkę zawodową wybiera. W dobie dzisiejszego rozwoju coraz częściej mamy również do czynienia z przekwalifikowaniem się. Wybór taki nie należy do najłatwiejszych. Jeżeli masz możliwość wyboru studiów to wydział ekonomiczny daje najszerszy wachlarz możliwości. Po nich możesz zdecydować się na pracę w zawodzie jako: księgowy, doradca finansowy, analityk finansowy, doradca inwestycyjny.

Doradca inwestycyjny – czym się zajmuje

Bardzo mało ludzi wie dokładnie na czym polega praca doradcy inwestycyjnego. Po pierwszy, by móc pracować w takim zawodzie musisz mieć licencję wydawaną przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Egzamin taki składa się z trzech etapów (szczegółowe informacje na temat egzaminów: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/Doradcy_inwestycyjni_egzaminy/Informacje_dotyczace_egzaminow_di.html)i jednocześnie po ich zdaniu masz uprawnienia w zakresie:

  • zarządzania cudzym portfelem instrumentów finansowych
  • doradzania w zakresie inwestycji w instrumenty finansowe
  • zarządzania funduszami inwestycyjnymi
  • zarządzania ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi
  • zarządzania otwartym funduszem emerytalnym.

Czy doradca inwestycyjny to zawód z przyszłością?

Bez wątpienia doradca inwestycyjny jest zwodem prestiżowym. Ludzie z tej branży pną się cały czas po szczeblach kariery. Osoba ubiegająca się o takie stanowisko musi spełniać również odpowiednie kryteria. Przede wszystkim posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, musi korzystać z pełni praw obywatelskich i nie była nigdy karana. Oczywiście warunkiem koniecznym jest również złożenie zaświadczenia o pozytywnym zdaniu egzaminu organizowanego przez KNF.

Posiadanie tak ogromnej wiedzy, ciągłe doskonalenie się w tematyce finansowej i branie na siebie odpowiedzialności za cudze finanse jest wynagradzane w postaci solidnej pensji. Jest ona nie tylko formą zapłaty za świadczone usługi, ale również motywatorem do dalszych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>