Doradca inwestycyjny – czym się zajmuje

doradca inwestycyjnyW życiu każdego człowieka przychodzi w pewnym weku taki moment, że musi wybrać jaką ścieżkę zawodową wybiera. W dobie dzisiejszego rozwoju coraz częściej mamy również do czynienia z przekwalifikowaniem się. Wybór taki nie należy do najłatwiejszych. Jeżeli masz możliwość wyboru studiów to wydział ekonomiczny daje najszerszy wachlarz możliwości. Po nich możesz zdecydować się na pracę w zawodzie jako: księgowy, doradca finansowy, analityk finansowy, doradca inwestycyjny.

Doradca inwestycyjny – czym się zajmuje

Bardzo mało ludzi wie dokładnie na czym polega praca doradcy inwestycyjnego. Po pierwszy, by móc pracować w takim zawodzie musisz mieć licencję wydawaną przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Egzamin taki składa się z trzech etapów (szczegółowe informacje na temat egzaminów: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/Doradcy_inwestycyjni_egzaminy/Informacje_dotyczace_egzaminow_di.html)i jednocześnie po ich zdaniu masz uprawnienia w zakresie:

  • zarządzania cudzym portfelem instrumentów finansowych
  • doradzania w zakresie inwestycji w instrumenty finansowe
  • zarządzania funduszami inwestycyjnymi
  • zarządzania ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi
  • zarządzania otwartym funduszem emerytalnym.

Czy doradca inwestycyjny to zawód z przyszłością?

Bez wątpienia doradca inwestycyjny jest zwodem prestiżowym. Ludzie z tej branży pną się cały czas po szczeblach kariery. Osoba ubiegająca się o takie stanowisko musi spełniać również odpowiednie kryteria. Przede wszystkim posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, musi korzystać z pełni praw obywatelskich i nie była nigdy karana. Oczywiście warunkiem koniecznym jest również złożenie zaświadczenia o pozytywnym zdaniu egzaminu organizowanego przez KNF.

Posiadanie tak ogromnej wiedzy, ciągłe doskonalenie się w tematyce finansowej i branie na siebie odpowiedzialności za cudze finanse jest wynagradzane w postaci solidnej pensji. Jest ona nie tylko formą zapłaty za świadczone usługi, ale również motywatorem do dalszych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>