Kredyt na dowód – nowość

kredyt na dowódCzy kredyty na dowód osobisty są nowością? Przecież słyszymy o nich non stop. Są w mediach, są w reklamach telewizyjnych, słyszymy o nich na każdym kroku.

Jednak z punktu widzenia historii bankowości i kredytów udzielanych przez banki – kredyt na dowód jest stosunkowo nowym tworem.

 

 

Kiedyś aby wziąć kredyt…

Kiedyś gdy ktoś chciał wziąć kredyt (nawet na stosunkowo niskie sumy, rzędu 3000 zł), musiał się nieźle napocić. Trzeba było wykazać się przede wszystkim dochodami. Jeśli nie miałeś pracy, o kredycie nie było co marzyć. Kolejną kwestią był poręczyciel (niezbyt wymarzona funkcja). Poręczyciel to osoba, która poręczała swoim nazwiskiem, że jeśli kredytobiorca nie spłaci kredytu, to on jest zobowiązany do spłacenia go.

Poręczycielem też nie mógł być „byle kto”. Musiał on spełniać pewne warunki, między innymi mieć odpowiednią zdolność kredytową.

Żeby zaciągnąć większe kredyty, trzeba było jeszcze większych starań. Pożyczki rzędu 10 000 zł były naprawdę trudne do zaciągnięcia. Dziś taką pożyczkę można wziąć nie wychodząc z domu.

Banki boją się firm pożyczkowych

Duża konkurencja firm pożyczkowych, a także samych banków, których z roku na rok powstaje coraz więcej (nowe kapitały, nowe rynki), są zagrożeniem dla pozycji wielu czołowych banków w Polsce. Dlatego banki tak chętnie udzielają kredytów gotówkowych, bez poręczenia, bez wkładu własnego – wystarczy dowód osobisty. A tylko patrzeć, jak banki przestaną zwracać uwagę na BIK (najpierw pojawią się małe kredyty, typu do 1000 zł bez BIK, a później będzie już z górki).

Kredyt na dowód – ile można wziąć?

Od ręki, bez większych problemów dostaniemy 1000, 5000, a nawet 10 000 zł. Im większy próg, tym więcej formalności, oświadczeń i względnych zabezpieczeń.

Poniżej udostępniliśmy specjalne narzędzie, które porówuje nam oferty udzielających kredyty na dowód:

 

Prawdą jest, że nawet jeśli nie masz stałej pracy, a na Twoje konto przypływają środki (w miarę regularnie), to większość banków da Ci kredyt gotówkowy nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bez poręczycieli, bez wkładu własnego, bez zaświadczenia o pracę. Poświęcisz 30 minut w placówce lub wypełnisz wniosek przez internet i masz kredyt

Gdzie dowiemy się więcej o kredytach na dowód:

http://www.forum-kredytowe.pl/f127/szybki-kredyt-bez-zaswiadczen-tzw-kredyt-na-dowod-57568.html

http://kredyt-dowod.pl

A zatem – powodzenia.

7 Comments

 1. Dzien dobry. Znalazlem Panstwa strone na forum dyskusyjnym. Chcialbym zasignac informacji jak moge wyjsc z petli zadluzenia? Niestety dostepny na glownej stronie formularz do wypelnienia dotyczy tylko chwilowki do 3000 PLN…

  Pozdrawiam
  Marcin

 2. Witam serdecznie interesuje mnie pożyczka czy kredyt pod zastaw
  mieszkania na splatę komornika i innych zobowiązań w wysokości 120.000
  zł.Czy jest to możliwe ? Nie ukrywam że zależy mi na czasie, gdyż
  22.09 muszę wyjechać do pracy za granicę.Jeżeli jest to możliwe , to
  bardzo proszę o pilny kontakt. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>