Kredyty

bankWzięcie kredytu nie jest dla nas z reguły przyjemnością. To zwyczajna konieczność spowodowana nagłymi wydatkami, które nas nagle przerosły, albo też w celu zyskania znacznie wyższych celów niż chwilowe zaspokojenie potrzeb. Takim celem przypadku chociażby kredytów hipotecznych będzie własne mieszkanie lub dom.

Jakie są aktualnie dostępne formy kredytowania w zależności od celu i wysokości kredytu? Możemy spotkać się z następującymi rodzajami kredytów:

Podstawowy podział kredytów:

 • – Kredyt konsumencki – znany jako kredyt „na dowolny cel”. Możemy go wykorzystać zgodnie z naszymi aktualnymi potrzebami konsumenckimi.
 • – Kredyt na sfinansowanie działalności gospodarczej – kredyty dostępne wyłącznie dla firm, celem inwestycji w biznes. Nie ma możliwości wykorzystania środków z takiego kredytu w inny sposób.

Podział kredytów pod względem czasu trwania:

 • – krótkoterminowy – do 1 roku trwania umowy.
 • – średnioterminowy – od 1-3 lat trwania umowy.
 • – długoterminowy – powyżej 3 lat umowy.

Podział kredytów pod względem formy zabezpieczenia:

 • – kredyty zabezpieczone osobiście – mowa o wszelkich potwierdzeniach naszej zdolności kredytowej, takich jak chociażby zaświadczenie o aktualnych zarobkach. Dzięki takim dokumentom bierzemy na siebie odpowiedzialność za spłatę zobowiązania, a bank udzieli nam kredytu.
 • – kredyty zabezpieczone rzeczowo (lombardowe, mieszkaniowe, hipoteczne) – w ich przypadku udzielamy jakiejś formy „zastawu” bankowi na wypadek problemów z wywiązaniem się z umowy po naszej stronie.
 • kredyty niezabezpieczone – mamy z nimi do czynienia zwłaszcza w przypadku tzw „chwilówek” lub w ofertach specjalnych banków. W takiej sytuacji instytucja udzielająca nam kredytu nie żąda od nas ani zastawu, ani poświadczenia o wysokości osiąganych dochodów.

Najpopularniejszymi spośród wymienionych kredytów są oczywiście kredyty hipoteczne, oraz kredyty na dowolny cel. To właśnie tych na dowolne cele jako Polacy zaciągamy najwięcej.

Niejednokrotnie łatają one nasze chwilowe dziury w budżecie domowym, a także chętnie przeznaczamy je na zakup pojazdów czy też remont naszych mieszkań.

23 Comments

 1. Witam wpadlem w spirale zadluzenia chcialbym wyjsc z tego zaduzenia splacac
  to w ratach ktorych bede wstanie do tego potrzebowal bym 50000 na jak
  najduzszy okres czasu czy taka porzyczka uwas jest mozliwa prosze o jak
  najszybszy kontakt

 2. Potrzebuję kredytu ok 20-25tys na jak najdluzszy okres, miałem zajęcia komornicze ale juz sie skonczyły, wpis w BIG i 2 kredyty z opoznieniem ok 35dni. Mam umowę o prace do marca 2017, zarobki 2200.

  Czekam na informacje

 3. Witam wpadlem w spirale zadluzenia chcialbym wyjsc z tego zaduzenia splacac
  to w ratach ktorych bede wstanie do tego potrzebowal bym 18000 na jak
  najduzszy okres czasu czy taka porzyczka u was jest mozliwa prosze o jak
  najszybszy kontakt

 4. Proszę o kontakt w sprawie kredytu.Wpadłam w pętle i pilnie potrzebuję wyjść z problemów finansowych.Kwota jaka mnie interesuje to 50 tys na 10 lat.

 5. Witam,potrzebuję kredytu na kwotę 25 tys, na spłatę chwilówek.Nie mam żadnych opóźnień w spłatach zobowiązań.Pracuję na umowę o pracę.Jeśli jest możliwość wzięcia u Państwa takiego kredytu, to bardzo proszę o kontakt i szczegóły na maila.Pozdrawiam

 6. Witam

  Razem z męzem bylibysmy zaintersowani pozyczka na okolo 110 tys,,chcielibysmy skonsolidować kredyty .oraz miec troszkę gotowki dla siebie …łączny nasz dochód netto to okolo 3700 .iNTERSEOWAŁĄMBY NAS POZYCZKA NA OKRES 10 LAT .Przez chwilowki mamy zla historie kredytowa reszta kredytow splacana w terminie.Sam kapitał zaciagnietych pozyczek moze być mniejeszy.Rata miesieczna moglaby wynosić ok 1800 zl .Z góry dziękuje i proszę o kontakt.

 7. Witam serdecznie,poszukuję inwestora ,który udziela pozyczek prywatnych,jestem w bazach i nigdzie nie mogę uzyskać pozyczki,mimo,ze dochód wpływa na konto i jest bez zajęc.

 8. Dzień dobry,
  Potrzebuje pożyczki 40000 zł na ok 120 miesięcy. Jestem w stanie płacić ok 600 zł miesięcznie. Muszę spłacić zadłużenie które kosztuje mnie ok 1000 miesięcznie, chciałbym odchudzić swoje raty i spłacić wszystkie zobowiązania ponieważ brakuje mi powoli pieniędzy…

  Proszę o pomoc.

 9. witam,
  potrzebuje pilnie 60 000,
  mam zaległości w bik i jeden wpis w krd za niedługo mi wpadnie komornik jak nic nie wymyśle
  zadłużnie wzięło się z pętli chwilówek
  chciałbym na jak najdłuższy okres czasu żeby rata mnie nie zabiła
  ogólnie zarabiam około 3000 miesięcznie

 10. Witam wpadłem w spiralę kredytową, w bankach, parabankach i u znajomych, łącznie potrzebna kwota rzędu 200 000zł na okres do 10lat, prowadzę działalność i zaczyna to w końcu funkcjonować lecz początki były trudne i zaciągałem kredyty gdzie tylko sie da. obecnie płacę 6000zł zamych rat.

 11. Witam,proszę o pomoc jakiś kredyt od prywatnego inwestora bądź oddluzeniowy są wpisy w bik i opóźnienia w splatach rat suma ok 70000 proszę o odpowiedz

 12. Witam, prosze o pomoc w splacie kilku chwilowek na kwote 6 000 .Wpadlam w spirale dlugow ,ze wzgedu na to ze zostalam przez pewien czas jedyna zywicielka rodziny.Nie dam rady splacic wszystkiego na raz mimo stalego dochodu.Za opoznienia trafilam do Biku i mam zla historie.chcialabym wyjsc z tych zobowiazan i placac jedna rate miesiecznie splacic wszystko.

 13. Witam mam problem ze spłatą swoich zobowiązań chwilowkach zachorowalam na zlosliwy nowotwor piersi jestem po chemii radioterapii i masektomii. W długi podałam podczas choroby bo ciągle brakowało na wszystko. dostawalam zasiłek z zusu 1000zl i było mi bardzo ciężko mając jeszcze 3dzieci. Pracuje na umowę na czas nieokreślony i jeszcze na zlecenie mimoże nie jest mi to wskazane ale nie mam wyjścia. Mimo wysiłku i tak sobie nie radzę nie chce komorników i problemów ale już nie daje rady. Same przedłużanie kosztuje mnie ponad 3tys miesięcznie a nic nie solacam bo nie już z czego. Proszę o pomoc i wsparcie. Potrzebuje 20 tyś żeby płacić tylko jedną ratę i wyjść z długów. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>