Najkorzystniejsze kredyty hipoteczne (mały ranking)

cashbackAnalitycy rynku bankowości jednogłośnie oceniają, że sytuacja jest stabilna, a warunki do wzięcia właśnie teraz kredytu hipotecznego i generalnie zakupu nieruchomości wręcz idealne. Dane statystyczne mówią o wzroście przeciętnego wynagrodzenia, a tym samym zdolności kredytowej pracujących Polaków. Zmiany przepisów wymuszające posiadanie wkładu własnego, zwiększyło bezpieczeństwo banków jako kredytodawcy, nic więc dziwnego, że są one zainteresowane ściągnięciem nowych klientów, tak intratnego produktu jak kredyt hipoteczny.

 


Zainteresowanie w górę wraz z marżą

Pod koniec poprzedniego roku większość banków pozwoliła sobie na powiększenie marży w związku ze zwiększonym zainteresowaniem. Wiele osób chciało wykorzystać ostatnią szansę na kredyt bez wkładu własnego i banki skwapliwie to wykorzystały. Jednak większość z nich zrezygnowała z prowizji i utrzymują marże na poziomie od 1 do 2,5%. Do zaciągnięcia kredytu zachęcają również niskie stopy procentowe.

Gdzie warto pytać o najkorzystniejsze kredyty hipoteczne

  • Lider lutowego rankingu na ten rok PKO BP oferuje kredyt o RRSO o wysokości 4,29% i niskiej marży, co stanowi o niskim koszcie kredytu. Poza tym można tu skorzystać z rachunku bilansującego, pozwalającego obniżyć odsetki w przypadku gdy dysponujemy większą gotówkę. Wszystkie te parametry wpływają znacząco, w tym wypadku bardzo pozytywnie na wysokość raty kredytu.
  • Kolejnym bankiem, na który warto zwrócić uwagę jest BZ WBK. Wprawdzie bank pobiera prowizję od udzielanego kredytu w wysokości 2,5 % jednak korzystne oprocentowanie 4,50% i niska marża powodują, że miesięczna rata kształtuje się na atrakcyjnym poziomie 1467,05 zł, a więc niewiele więcej niż w przypadku omawianego wyżej lidera PKO BP.
  • Na 3 cim miejscu w lutym tego roku plasuje się Deutsche Bank Polska z zerową prowizją i oprocentowaniem 4,58%. Tutaj również mamy do czynienia ze wspomnianym wyżej rachunkiem bilansującym, który w przypadku posiadania wolnych środków pomoże nam obniżyć koszty kredytu.

Koszty ubezpieczenia kredytu

Wybierając najkorzystniejsze kredyty hipoteczne, zawsze również zwracajmy uwagę na koszty ubezpieczenia kredytu i konieczność zakupu innych produktów danego banku, przykładowo konta czy karty kredytowej. To te właśnie koszty mogą jednak ostatecznie decydować, że jeden kredyt jest w rzeczywistości tańszy od drugiego.

A sprzedaż wiązana, tzw. cross-selling to dziś już norma dla kredytów hipotecznych. Praktycznie jesteśmy zmuszeni to akceptować, ważne by było to jak najmniejszym kosztem.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>