Praca jako doradca finansowy

Dynamika rozwoju sektora usług finansowych pozwala z optymizmem i uśmiechem myśleć o przyszłości. Z miesiąca na miesiąc, z roku na rok firmy doradztwa finansowego wzmacniają i ugruntowują swoją pozycję na rynku. Poszerzają zespoły doradców finansowych i razem pracują na bardzo dobry wynik, który przekłada się przede wszystkim na sukces indywidualny pracy jako doradca finansowy. Ten ostatni mierzymy nie tylko chęcią do codziennego podejmowania kolejnych wyzwań, ale także adekwatną do zaangażowania płacą. A jak wiadomo w sektorze finansowym pieniądze są najlepszą motywacją, warto więc chyba zapytać jak wielką.

Doradca finansowy: przebieg i etapy rekrutacji

W tym artykule przedstawiamy pokrótce  standardowe etapy rekrutacji do pracy jako doradca finansowy. Zobacz jako dokładnie wygląda rekrutacja na doradcę finansowego. Każda firma pragnie jak najlepiej poznać kandydatów na dane stanowisko oraz przedstawić warunki pracy, jej charakter, zakres obowiązków. Zależy jej na jak najlepszej – obustronnej – prezentacji, która pozawala na podjęcie satysfakcjonującej decyzji o współpracy.

Sprzedaż na raty krok po kroku

Sprzedawca i nabywca chcąc nawiązać stałą współpracę nie obciążającą nadmiernie finansów firm mogą skorzystać z rozwiązania jakim jest sprzedaż ratalna. Jest to system sprzedaży, głównie adresowany do producentów, który polega na zawarciu umów pomiędzy sprzedawcą i bankiem oraz nabywcą i bankiem. Sprzedawca otrzymuje ustaloną część należności za towar od nabywcy, a pozostałą od banku, który tym samym udziela nabywcy kredytu. Kredytobiorca spłaca go wraz z odsetkami w ratach miesięcznych lub kwartalnych.